Malarnia proszkowa Marko

Poniedziałek - Piątek: 6:00 - 16:00 | Sobota: 6:00 - 14:00

Malowanie proszkowe

Malowanie Proszkowe

Nasza lakiernia proszkowa wyposażona jest w dwie komory o wymiarach 13 m (długość) × 4,5 m × (szerokość) 4,5 m (wysokość) oraz 17 m (długość) × 1,2 m (szerokość) × 3,5 m (wysokość). Jedna z linii służy do malowania mniejszych elementów, w drugiej lakierowane są przedmioty wielkogabarytowe. Każda posiada również osobny piec do polimeryzacji proszku. Dzięki temu można szybko i efektywnie realizować zamówienia.

Malowanie odbywa się przy pomocy najnowszych manualnych aplikacji firmy Gema – OptiFlex2. Urządzenie to z łatwością napyla wszystkie rodzaje farby proszkowej, pokrywa skomplikowane detale z wyjątkową skutecznością i jakością, nawet w najtrudniejszych warunkach. Ta ręczna jednostka, ze stołem wibracyjnym pobierająca farbę proszkową bezpośrednio z kartonu, jest dedykowana do szybkiej i łatwej zmiany koloru, co jest szczególnie ważne w usługowym malowaniu, kiedy zachodzi konieczność częstych zmian kolorów.

Proces malowania proszkowego obejmuje

  • przygotowanie powierzchni przed malowaniem w procesie obróbki mechanicznej,
  • aplikowanie farby na malowaną powierzchnię w specjalnie do tego przygotowanych kabinach do napylania,
  • wygrzewanie w komorach pieca - proces polimeryzacji.

Malujemy farbami proszkowymi renomowanych marek w wybranym kolorze i strukturze, korzystając z całej palety RAL, dzięki czemu klienci mogą uzyskać estetyczny i dekoracyjny wygląd swoich produktów. Zastosowanie metody proszkowej pozwala na malowanie nie tylko elementów stalowych (także stal czarna) i cynkowanych, ale i aluminiowych. Nasze duże doświadczenie przekłada się w wysoką jakość ofertowych usług.

malowanie proszkowe
malowanie proszkowe